Przed Wami świeżutka porcja inspiracji artystycznych! Zobacz, co można stworzyć z tego co daje nam natura, jak wyglądać może obraz namalowany na wodzie i jakim świetnym płótnem może być wysuszony liść.
Vicki Rawlins
Vicki tworzy swoje dzieła z tego, co daje jej natura. Kwiaty, gałązki, kamyczki, liście… Zbiera odpowiednie elementy, układa je tak, aby tworzyły konkretny obraz, fotografuje, a następnie oddaje matce Ziemi lub używa do swoich następnych prac. Efekt jest genialny. Vicki idealnie dopasowuje kształty naturalnych przedmiotów do swojej wizji w głowie. Każdy z tych „obrazów” jest unikalny, tak samo jak twory natury, a do tego bardzo efektownie wygląda. Fotografie artystki możecie kupić w sklepie, który prowadzi wraz ze swoją córką, Brooke.
Garip Ay
Prac tego tureckiego artysty nie jest łatwo zapomnieć. I to nie tylko samego efektu końcowego, ale też samego procesu powstawania pracy – to czysta malarska „poezja”. Garip tworzy techniką Ebru – czyli techniką malowania na wodzie. Ten rodzaj sztuki szczególnie praktykowany jest właśnie w Turcji. Sama technika polega na nanoszeniu farb na wodę z dodatkiem substancji zagęszczającej. Powstałe wzory można przenieść na papier czy tkaninę, ale moim zdaniem najpiękniejsze pozostają w naturalnej, wodnej formie. Taki rodzaj twórczości owocuje w niepowtarzalne dzieła, wymaga precyzyjnej ręki, cierpliwości i umiejętności artysty. Zobaczcie wodną wersję obraz van Gogha „Gwieździste niebo” w wykonaniu Garipa:
Sandesh S. Rangnekar

Płótnem dla Sandesha są wysuszone liście figowca. Cały proces tworzenia jednej pracy zajmuje ponad miesiąc – zaczynając od tworzenia szkieletu, czyli wysuszenia liścia. Prace są bardzo szczegółowy – szczególnej uwagi wymagają dopracowane do szczegółów portrety, który wymagają niesamowitej precyzji i techniki. Artysta maluje między innymi słynne ujęcia ikon popkultury, elementy powiązane ze sztuką i kulturą arabską.
Bądźcie na bieżąco i obserwujcie bloga na Facebooku lub Instagramie!
PS Pamiętacie o wyzwaniu artystycznym? Szczegóły >tutaj<!